piątek, 18 listopada 2011

Venture Capital - Private Equity Roundtable

Ponad 50% VC w USA inwestuje w obszarze Doliny Krzemowej, co czyni ją najlepszym miejscem do pozyskania funduszy na założenie i rozwój własnej firmy.  Dzisiaj uczestniczyliśmy w Konferencji Venture Capital - Private Equity Roundtable, która miała na celu umożliwienie spotkania inwestorów VC z przedsiębiorcami szukającymi wsparcia swoich pomysłów.


Wystąpienia były bardzo zróżnicowane. Na początku wysłuchaliśmy prezentacji Seti Institute: Scientific Research on Life in the Universe, w którym przedstawiona została różnorodność projektów obecnie tam realizowanych. Kolejna prezentacja dotyczyła możliwości wykorzystania rozszerzonej rzeczywistości w trenowaniu żołnierzy amerykańskich na polu walki.


Działanie systemu opiera się na założeniu specjalnego munduru wyposażonego w liczne czujniki i specjalne okulary wizyjne, które przenoszą użytkownika na wirtualne pole bitwy. Dzięki takiemu rozwiązaniu można przeprowadzać szkolenia na polu walki, testować różne strategie i eliminować  błędy. Zobaczcie sami jak wykonaliśmy testy tego systemu:


Ponadto, bardzo dokładnie omówione zostały zmiany w prawie patentowym, polegające na przejściu z zasady "first to invent" do "first to file".


Spotkanie zakończyło się intensywną i owocną dyskusją i networkingiem:


Takie spotkania organizowane są tutaj bardzo często, a całe kalendaria wydarzeń dostępne są w internecie i na bieżąco uaktualniane. W tym samym czasie w wielu miejscach Doliny Krzemowej może odbywać się nawet kilkanaście różnotematycznych spotkań.

Może tego typu otwarte spotkania powinny być organizowane przez uczelnie, centra transferu technologii i świat biznesu w Polsce?

 Weronika T. Adrian, Sławomir Gruszczyński, Eliasz Kańtoch & Daniel Prusak

2 komentarze:

 1. Witam,

  Świetny blog, wartościowe spostrzeżenia. Warto pokazać je szerszej publiczności. Czy można się jakoś skontaktować z Wami drogą mailowa?

  pozdrawiam serdecznie i jeszcze raz gratuluję bloga
  Witold


  http://www.malopolska24.pl

  OdpowiedzUsuń
 2. Dobra, przegapiłem adres mailowy w poprzednim poście :)

  OdpowiedzUsuń