piątek, 18 listopada 2011

Exponent

Firma Exponent jest przykładem tego, że naukowcy mogą z powodzeniem pracować w firmie i jednocześnie rozwijać się naukowo. Exponent zatrudnia naukowców i inżynierów z 90 różnych dyscyplin(!), w sumie 900 pracowników zlokalizowanych w 19 biurach w 5 krajach. Cechą charakterystyczną firmy jest multidyscyplinarny zespół naukowców, lekarzy, inżynierów i konsultantów, którzy dla klientów firmy wykonują szczegółową analizę zleconego problemu i szukają dla niego rozwiązania. W tym tygodniu mieliśmy okazję odwiedzić siedzibę firmy i wysłuchać ciekawych prezentacji jej pracowników.


Exponent zajmuje się identyfikowaniem błędów w istniejących projektach w celu zapobiegania potencjalnym problemom. Ponadto firma świadczy usługi w zakresie analizowania i ustalania przyczyn wypadków, aby zrozumieć jak można ich uniknąć w przyszłości. Exponent dokonuje także ewaluacji złożonych zagadnień z zakresu medycyny i środowiska, w celu znalezienia efektywnych i  nowatorskich rozwiązań.


Klientami Exponenta są zarówno firmy jak i agencje rządowe. Firma posiada certyfikat ISO 9001.  Exponent przygotował m.in. analizę skutków ataku na Word Trade Center i sąsiednie budynki. W opracowanym raporcie znalazła się szczegółowa analiza zniszczeń oraz wytłumaczenie kombinacji zidentyfikowanych przyczyn katastrofy.


Dyrektor akademicki programu TOP 500 Innovators prof. Pior Moncarz jest vice prezydentem firmy Exponent i zajmuje się opracowywaniem ekspertyz z zakresu Civil Engineering. Prof. Moncarz jest  ekspertem w sektorze energetycznym w zakresie projektowania elektrowni oraz zajmuje się wdrażaniem systemów zarządzania ryzykiem w przemyśle paliwowym. Nasze wspólne zdjęcie u Profesora w gabinecie znajduje się poniżej.


 Weronika T. Adrian, Sławomir Gruszczyński, Eliasz Kańtoch & Daniel Prusak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz