wtorek, 22 listopada 2011

Stanford vs. Berkeley - relacja


W sobotę 19.11 mieliśmy okazję uczestniczyć w wielkim sportowym wydarzeniu akademickiej społeczności Kalifornii jakim był mecz amerykańskiego futbolu pomiędzy drużyną Stanford Cardinal a drużyną Uniwersity of California - California Golden Bears.


Pomimo wietrznej pogody i padającego deszczu atmosfera na stadionie była niezwykle gorąca. Kibice obu drużyn bardzo gorliwie zagrzewali swoje drużyny do walki. Należy podkreślić fakt, że pomiędzy grupami kibiców reprezentujących dwa rywalizujące uniwersytety nie można było odczuć nawet cienia niechęci, o wrogości nie wspominając! Ciekawostką jest fakt, że stadion Stanford Stadium podzielony jest na sektory ale nie posiada żadnych ogrodzeń!!! Takiego podejścia do uczestnictwa w sportowych wydarzeniach możemy się uczyć od amerykańskich kibiców.


Sam mecz był bardzo ekscytujący nawet dla nas, kibiców którzy przychodząc na mecz nie mieli zielonego pojęcia o zasadach gry. Jednak obserwacja tablic, początkowo dziwnie wyglądających liczb oraz reakcji kibiców, pozwoliła na szybką identyfikację podstawowych reguł. Teraz możemy z całą odpowiedzialnością potwierdzić, że sport ten, kompletnie nie rozumiany na starym kontynencie jest równie jeżeli nie bardziej fascynujący od naszego ‘klasycznego’ futbolu.


Ostatecznie możemy z dumą ogłosić że "nasza" drużyna czyli Stanford Cardinal zwyciężyła z wynikiem 31 do 28!

Stanford górą!! ;) !!

Weronika T. Adrian, Sławomir Gruszczyński, Eliasz Kańtoch & Daniel Prusak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz