poniedziałek, 17 października 2011

Uniwersytet Stanforda

Uniwersytet Stanforda został ufundowany w 1891 roku przez rodzinę Stanfordów. Motywacją do założenia Uniwersytetu była chęć pomocy młodym utalentowanym ludziom  w zdobywaniu wiedzy. W niedzielę 16 października mieliśmy okazję po raz pierwszy przespacerować się po terenie Uniwersytetu.


Zadziwiło nas bogactwo i różnorodność przyrody otaczającej budynki uniwersyteckie. Atmosfera panująca na kampusie zachęca i inspiruje do intensywnej nauki i wszechstronnego rozwoju. Studenci mają także wiele możliwości aktywnego wykorzystania wolnego czasu. Do dyspozycji są otwarte obiekty sportowe takie jak baseny, siłownie, stadion i korty. Wszędzie jest bardzo dużo informacji i ogłoszeń o otwartych wykładach, akcjach studenckich i wydarzeniach kulturalnych. Co ciekawe, informacje te wywieszane są nie tylko na tablicach ogłoszeń, ale także w widocznych miejscach na terenie kampusu (transparenty), w windach i oczywiście w Internecie.


Uniwersytet Stanforda wybudowany jest w ciekawym stylu architektonicznym inspirowanym architekturą włoską. Na terenie uniwersytetu znajduje się największa poza Paryżem kolekcja dzieł Augusta Rodina.


Zachęceni ciekawą historią i tradycją Uniwersytetu jesteśmy gotowi do czekających nas wyzwań!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz