czwartek, 20 października 2011

Kto to jest ENTREPRENEUR czyli jak zarobić milion bez gotówki?

Od samego początku naszego pobytu każdy dzień wypełniony jest intensywną nauką. Dziś mieliśmy serię bardzo interesujących prelekcji związanych z przekształcaniem pomysłów w biznes. Spotkanie rozpoczęło serię wykładów pt: Idea 2 Company i w dniu dzisiejszym zakończyło się warsztatem poświęconym analizom czynników otaczających startujące przedsięwzięcia biznesowe. Wykład prowadziła Prof. Donna Novitsky, absolwentka Uniwersytetu Stanforda i MBA nadanego przez Harvard Business School, która posiada kilkunastoletnie doświadczenie w biznesie. Tematyka spotkania obejmowała analizę cech przedsiębiorcy i otoczenia środowiska biznesowego.


Wykład Pani Profesor sprowokował mocno ożywioną dyskusję. Praca zespołowa podczas warsztatu pozwoliła na aktywny udział każdego członka zespołu w rozwiązaniu postawionego problemu. Ten rodzaj aktywności w grupach niezwykle motywował do działania, a także pozwolił utrwalić przekazywane informacje.


Poznaliśmy cechy charakterystyczne entrepreneura, czyli człowieka, który potrafi rozpoznać możliwości pojawiające się na rynku i wykorzystać je budując odpowiedni zespół, podążając za własną pasją i podejmując ryzyko w celu osiągnięcia zamierzonego sukcesu.

Pod koniec dnia mieliśmy niepowtarzalną okazję wysłuchać interesującego seminarium prowadzonego przez doświadczonego entrepreneura Brada Felda, inwestora VC, współzałożyciela wielu firm, między innymi: Foundry Group i TechSTARS. Wykład rozpoczął się teledyskiem:


Fragment wykładu można zobaczyć poniżej:Czy czegoś nie zapomnieliśmy?
Właśnie! Gdzie jest ten nasz pierwszy milion?

Tego na razie nie możemy zdradzić... :)

Weronika T. Adrian, Sławomir Gruszczyński, Eliasz Kańtoch & Daniel Prusak

.

2 komentarze:

 1. Niesamowite, że z naszego AGH rzuciło Was na Stanford! Jak to się stało? :) Przede mną długa droga do jakichkolwiek osiągnięć, gdyż dopiero zaczęłam tutaj swoją drogę, ale naprawdę gratuluję (i nieco zazdroszczę;) ) tego wyjazdu :)
  Pozdrawiam

  OdpowiedzUsuń
 2. Droga Groteskowa!

  "Nothing is impossible. Some things are just less likely than others. - Jonathan Winters." ;))

  Trzeba było mieć oczy szeroko otwarte (znaleźć informacje o programie, szukać, orientować się), mieć odpowiednie przygotowanie, doświadczenie i osobowość, no i potem odważnie wykazać to podczas rekrutacji! :)

  Życzę Ci wielu sukcesów i śmiałego realizowania marzeń - od tego są! :)

  Pozdrawiam
  WTA

  OdpowiedzUsuń