sobota, 5 maja 2012

3 kroki do sukcesu.

W czwartkowe popołudnie byliśmy na wieczorze autorskim Stevea Blank'a, który prezentował swoją książkę:  "The Startup Owner's Manual" i jak myślicie, o czym było? Oczywiście o nowoczesnym podejściu do biznesu ;) W dolinie krzemowej ludzie porzucili biznes plany, strategie i założenia długofalowe na rzecz biznes modelu. Co to jest biznes model? 

Steve Blank


Tego dowiedzieć się można właśnie z książki Stevea Blank’a ;) Podtytuł tej książki to The Step-by-Step Guide for Bulding a Great Company.  Książka liczy 571 stron, więc jeszcze jej nie przeczytaliśmy ale na pewno zrobimy to już wkrótce ;) Najważniejszy przekaz to taki, że nie należy się bać tylko trzeba działać.  Należy być elastycznym i umieć zmienić pomysł, czasami na zupełnie inny ale taki, który odzwierciedla potrzeby rynku. "Test the product then test the solution and then change the bissnes model".

Po takim wieczorze, który całkowicie zmienił nasze patrzenie na kreowanie własnego biznesu odwiedziliśmy Plug and Play. 
Nasza ekipa, Piotrek robił zdjęcie.

Nikomu nie trzeba przedstawiać czym się zajmuje Plug and Play, ale co najdziwniejsze współpracuje z prawie wszystkimi naszymi sąsiadami. Niestety nie z Polską. I to jest nasze wyzwanie - zbudować  pomost pomiędzy doliną krzemową a krajowymi inkubatorami przedsiębiorczości.

I na sam koniec wizyta w Tech Museum w San Jose, o którym można poczytać na stronie:


Tech Museum to taki amerykański odpowiednik naszego Centrum Nauki Kopernik, które naszym zdaniem jest zdecydowanie ciekawsze, ale na pewno też młodsze. Niebywałe w jak prosty sposób tłumaczone są podstawy fizyki, mechaniki, chemii, elektroniki. Można pojeździć łazikiem NASA, zaprojektować swoją własną podróż kolejką roller-coster czy przeżyć trzęsienie ziemi. Gdybyście kiedyś byli w San Jose - koniecznie odwiedźcie to muzeum!
A na koniec udało nam się zaprojektować robota, który ułożył taki oto napis ;)

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz