czwartek, 29 grudnia 2011

Uroczyste zakończenie programu w Hoover Institute

W wtorek, 13. grudnia, odbyło się oficjalne zakończenie pilotażowej edycji programu Top 500 Innovators. W programie dnia znalazł się wykład Pani Profesor Marii E. Orłowskiej, wiceminister nauki w randze sekretarza stanu, a wieczorem odbył się uroczysty bankiet połączony z rozdaniem certyfikatów oraz prezentacją części naszych projektów końcowych. Ale po kolei...

Dzień rozpoczął się jak zwykle. Śniadanie, autobus na uniwersytet - jednak tym razem wszyscy byli nieco zamyśleni, w eleganckich strojach jechaliśmy na Stanford prawie ostatni (na tym wyjeździe!) raz... Na miejscu, w Stouffer Auditorium w Instytucie Hoovera, spotkaliśmy się z Panią Minister i zaproszonymi gośćmi. O 10:30 odbył się wykład zatytułowany: "Modernization of Higher Education - EU and Polish Perspective", po którym nastąpiła krótka dyskusja. Interesujący raport ze spotkania znajduje się na stronie US-Polish Trade Council - zapraszamy do lektury i obejrzenia galerii zdjęć!

Reprezentacja AGH z Panią Minister Prof. Marią E. Orłowską //fot. Lidia Thompson

Wieczorem odbyło się uroczyste zakończenie programu. Osoby, które dwa miesiące wcześniej witały nas na Stanford, inspirującymi i serdecznymi przemówieniami zachęcając i motywując do wytężonej pracy, teraz podsumowały spędzony razem czas i gratulowały wyników. Mieliśmy również okazję podziękować wszystkim, którzy pracowali z nami i dbali o wszelkie szczegóły organizacyjne przez czas stażu. Czuliśmy się jak na zakończeniu niezwykłego roku szkolnego! ;-)


Krótkie przemówienia wygłosili między innymi: Paul Marca, dyrektor Stanford Center for Professional Development, Stephen Monismith, dziekan wydziału Civil and Environmental Engineering, Konsul Generalny Polski w Los Angeles pani Joanna Kozińska - Frybes, dyrektor akademicki programu Top 500 Innovators Prof. Piotr Moncarz oraz Pani Minister, Sekretarz Stanu Prof. Maria E. Orłowska.


W imieniu uczestników programu wystąpiły dwie osoby. Najpierw Piotr Sulikowski, "starosta" naszej grupy, w poruszających słowach podsumował wyjazd z perspektywy słuchaczy i wezwał do dalszego działania ("Think big, never give up, don't forget about other people!").


Niejako odpowiadając na to wezwanie, Jacek Pucher, wybrany przez grupę Prezesem założonego na stażu Stowarzyszenia, przedstawił plany na najbliższe miesiące i dalsze projekty. W przemówieniu nawiązał do słów Steve'a Jobsa ("Stay hungry. Stay foolish"), który tak jak i kilka innych osób przypominać nam będzie niezwykły ekosystem i zasady Doliny Krzemowej.


Aby lepiej zwizualizować to, czego nauczyliśmy się na Stanford i z jakim nastawieniem wracamy do Polski, wyświetliliśmy zebranym gościom dwa filmy, które zrealizowaliśmy w ramach projektów końcowych. Reakcja zaproszonych gości była żywiołowa i bardzo pozytywna.


Na koniec otrzymaliśmy długo oczekiwane certyfikaty potwierdzające ukończenie kursu na Stanford.


Pierwsza edycja Top 500 Innovators zakończyła się radośnie, a jej uczestnicy wrócili zainspirowani, zmotywowani do dalszego działania i bogatsi o nowe doświadczenia, przyjaźnie i pomysły! :-) Ostatni post na tym blogu - o pierwszych wrażeniach po powrocie - już wkrótce!Weronika T. Adrian, Sławomir Gruszczyński, Eliasz Kańtoch & Daniel Prusak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz