wtorek, 13 grudnia 2011

CISCO

Jedną z ciekawszych wycieczek jakie odbyliśmy była wycieczka do firmy CISCO. Jest to jedna z największych firm sektora IT w Dolinie Krzemowej.


CISCO zajmuje się nie tylko produkcją routerów, ale przede wszystkim budową i obsługą zaawansowanych systemów informatycznych dla największych międzynarodowych sklepów internetowych - zarówno od strony sprzętowej jak i od strony programowej.


Firma CISCO - obecnie największy pracodawca w Dolinie Krzemowej - zatrudnia kilkanaście tysięcy pracowników. Została założona w 1984 roku przez małżonków Leonarda Bosacka i Sandrę Lerner pracujących na Uniwersytecie Stanforda. Nazwa firmy pochodzi od pobliskiego uniwersytetowi miasta San Francisco. Natomiast logo firmy symbolizuje most Golden Gate.


Podczas wizyty w firmie zapoznaliśmy się z najnowszymi produktami firmy m.in. nowoczesnymi switchami Nexus 7000. Mieliśmy także okazję wejść do pokoju, w którym jest na żywo podgląd na wszystkie kanały HD TV które nadawane są w TV satelitarnej. Mogliśmy zaobserwować jakość i szybkość połączeń o bardzo wysokiej przepustowości, które po zaniku sygnału potrafią w przeciągu 0,1 s zmienić ścieżkę strumienia informacji. W efekcie końcowym mimo fizycznego przerwania strumienia danych sygnał TV widziany na ekranie telewizorów jest ciągły.
 

Naszą szczególną uwagę zwróciły zaawansowane narzędzia do telekonferencji, które umożliwiają przeprowadzanie międzykontynentalnych wirtualnych spotkań biznesowych w wieloosobowym gronie i jakości Full HD. Mieliśmy wrażenie, że rozmówca rzeczywiście stoi na przeciwko nas...


Osobiście testowaliśmy najciekawsze nowinki techniki :)


Weronika T. Adrian, Sławomir Gruszczyński, Eliasz Kańtoch & Daniel Prusak

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz