środa, 13 listopada 2013

Opis zajęć: projekty stosowane

W tym wpisie opisujemy nasze projekty stosowanie (applied projects). Jest to nowość w stosunku do poprzednich edycji Top 500, które odbywały staże w firmach (internship) ale okazało się, że formalnie w ramach naszej wizy nie możemy odbywać staży. Projekty stosowane wykonujemy indywidualnie lub w niewielkich, maksymalnie trzyosobowych, zespołach osób reprezentujących zbieżne zainteresowania zawodowe. Wyniki tych projektów będziemy prezentowali na zakończenie naszego pobytu podczas sesji plakatowo-demonstracyjnej zorganizowanej na wydziale Management Science and Engineering.

Dominik jest w zespole pracującym nad analizą światowych modeli tech-transfer. Efektem projektu będzie przegląd i dyskusja procesów transferu oraz komercjalizacji technologii charakterystycznych m.in. dla Izraela, Danii, Belgii, Wielkiej Brytani, Polski czy Stanów Zjednoczonych. Opiekunem projektu jest Soody Tronson - założycielka i dyrektor firmy STLGip zarządzającej własnością intelektualną wielu firm w Dolinie Krzemowej.
Zespół transferu technologii (Dominik, Agnieszka i Marcin)

Jakub zajmie się rozwojem systemu SEMPRE, który służy do badań nad metodami analizy języków naturalnych.

Szymon jest w zespole przygotowującym oprogramowanie dla nowej bezprzewodowej kamery Olympusa. Kamera ta ma się pojawić na rynku w przyszłym roku. Pracujemy na pierwszym prototypie, który wygląda tak:
Widzieliśmy już drugi prototyp. Wygląda niesamowicie, ale musicie nam uwierzyć na słowo bo podpisaliśmy non-disclosure agreement, które nie pozwala nam ani na publikację jego zdjęć, ani na dokładniejszy opis funkcjonalności aparatu.
 
Nad projektem dla Olympusa pracujemy siedząc
pomiędzy budynkami Hewletta, Packarda i Gatesa.

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz