niedziela, 1 lipca 2012

Go Global Poland !

W ostatnich dniach naszego pobytu w Dolinie Krzemowej, w ramach praktyk mieliśmy możliwość odbyć staże w firmach, instytucjach i laboratoriach uniwersyteckich. Część z nas trafiła do HUBa Innowacyjności, który ma bardzo poważne szanse stać się akceleratorem dla małych i średnich polskich przedsiębiorstw w zdobywaniu światowych rynków. Instytucje takie mają już w Silicon Valley m.in. Duńczycy, Austriacy, widać tu również coraz więcej czeskich i słowackich firm. Polska, pomimo zdecydowanie większego potencjału i bardzo dobrej sieci biznesowych kontaktów wypracowanych przez lata przez Polonię, jest bardzo skromnie reprezentowana.
Inicjatorem przedsięwzięcia jest US-Polish Trade Council, organizacja która zrzesza polskich naukowców, inżynierów i biznesmenów przebywających w USA. Oprócz Palo Alto, oddziały HUBa są/będą otwierane w większych polskich miastach, Poznaniu, Katowicach, Warszawie i w Krakowie.
Magda i Krzysiek z Poznania, Piotrek z Krakowa, prof. Piotr Moncarz ze Stanfordu i Darek z Warszawy

Podczas naszego pobytu w HUBie pomagaliśmy opracowywać założenia i regulamin bardzo ciekawej inicjatywy „Go Global Poland”, która ruszy już niebawem. Jej celem jest organizacja cyklicznych konkursów i wybór kilku najlepszych polskich firm którym zapewnione zostanie wsparcie, szkolenie i pomoc w prowadzeniu działalności gospodarczej w Dolinie Krzemowej. Nie tracąc swojego polskiego charakteru, firmy zyskają dostęp do globalnych rynków oraz wiarygodność popartą obecnością w centrum światowej innowacyjności.
Z tego będzie coś ciekawego!

Brak komentarzy:

Prześlij komentarz